Maš to!

Tvoj kompetentni sogovornik pri soočanju z vsakodnevnimi izzivi in duševnimi stiskami.

V redu je, če kdaj nisi v redu. Če te stisne tesnoba, ohromi stres ali prestrašijo slabi odnosi s prijatelji. Maš to! in s tabo smo. Sledi našemu profilu @_mas_to na Instagramu, kjer s strokovnjaki ustvarjamo uporabne vsebine, ki lahko izboljšajo kakovost tvojega življenja.

Sledi nam na instagramu
Ime strokovnjaka

Strokovnjaki

Pomembno nam je, da so naše vsebine strokovne, zato smo se povezali s posamezniki in društvi, ki so strokovnjaki na področju duševnega zdravja mladih.

Spoznaj strokovnjake

Zapisi

Rešitev obstaja, tudi če je mogoče ne vidiš. Naj ti pomagajo spodnji zapisi naših strokovnjakov o različnih duševnih stiskah in nasvetih za izboljšanje počutja.

Razišči vse zapise

Zadihaj s podkastom in meditacijo

Ko potrebuješ odmor, sočutje, navdih, pogum ali umiritev, zadihaj in si privošči vodene meditacije ter nov podkast Zadihaj, ki so lahko tvoj pomemben in dobrodošel sopotnik, ko hodiš skozi življenje in se srečuješ s pomembnimi življenjskimi izzivi in najrazličnejšimi stiskami.

Mnogokrat so že en navdihujoč in opogumljajoč pogovor ter globok vdih in izdih dovolj, da začutiš zasuk na bolje. Kadar pa si vzameš čas in to umestiš v svojo dnevno rutino, lahko vplivaš na svoje počutje in življenje še prej in bolj trajno.

Pridruži se naši Instagram skupnosti

Najdeš nas tudi na Instagramu!

Pridruži se naši skupnosti in sledi Instagram profilu @_mas_to, na katerem dodatno razdelujemo tematike, odgovarjamo na vprašanja in gradimo skupnost mladih, ki se rada bodri s stavkom Maš to! Nobeno vprašanje ni neumno, zastavi nam ga v sklopu Q&A sekcije, ki jo objavimo vsaka dva tedna.

Sledi nam
  • 🎧 NOVA MEDITACIJA ZA DOBER DAN🎧 Si želiš občutiti mir, poiskati stik s seboj in se opogumiti za nadaljevanje dneva? Odlično! 👏 Beri naprej ... Naboru meditacij smo dodali novo z naslovom Zadihaj za dober dan. 🌞 Vaja je namenjena opogumljanju in iskanju notranjih virov moči. 🕊Prepusti se novi meditaciji, ki jo najdeš na povezavi v opisu profila. 🖇

    Prikaži več
  • To je prvi korak k oblikovanju bolj zdravih odnosov, ki te bodo izpolnjevali. ✨ Nihče namreč ne pride iz otroštva brez manjših ali večjih brazgotin. Ko se tako odločimo, imamo vsi možnost, da si ustvarimo bolj mirno in izpolnjujoče življenje. 🥰

    Prikaži več
  • 👉🏼 To so najpogostejši sprožilci v partnerskih odnosih. ➡️ Zavrženost: vključuje močan strah, da bi nas partner zapustil in bi ostali sami. ➡️ Zavrnjenost: gre za čustveni odziv, ki ga sprožijo občutki, da nas partner ne sprejema takšne, kot smo, nas je ’izključil’ oz. zavrnil, kar vodi v občutek neustreznosti, neprimernosti in nevrednosti. ➡️ Kritiziranje: zaznana kritika s strani ljubljene osebe je pogosto povezana z občutkom izgube samospoštovanja in lastne vrednosti ter lahko vodi v obrambno vedenje. ➡️ Izdaja: čustveni odziv sproži zloraba zaupanja ali zvestobe, spremljajoči občutki pa so zmanjšan občutek varnosti v odnosih, nezaupanje, žalost, razočaranje ... ➡️ Izguba: vključuje žalost, povezano z izgubo ljubljene osebe, pomembnega razmerja ali aspekta našega življenja.

    Prikaži več
  • Si že kdaj doživel_a močen čustven odziv, ki ni bil sorazmeren z neko izkušnjo ali dogodkom? 🤍 Gre za doživljaj čustvenih sprožilcev, ki v nas prebudijo nekaj globokega. Razdelimo jih lahko na: 👉🏼 notranje (npr. jeza, tesnoba, žalost, občutek zapuščenosti, ranljivosti, osamljenosti, spomini, povezani z neprijetnim dogodkom, razbijanje srca) 👉🏼 in zunanje sprožilce. (npr. vonjave, zvoki ali kraji, povezani z neprijetno izkušnjo, vedenje partnerja, pomembni datumi, način komunikacije, specifična dejanja).

    Prikaži več

Pogosta vprašanja

Kdo financira projekt?

Maš to! je projekt Zavarovalnice Sava, s katerim želi nasloviti perečo problematiko duševnega zdravja mladih in stisk, s katerimi se srečujejo.

Kje lahko poiščem pomoč?

Vse vsebine, ki jih najdeš v sklopu projekta Maš to!, so pripravili strokovnjaki, zato jim lahko zaupaš in v njih najdeš strokovne nasvete za prepoznavanje stanja in delo na napredku.
! POZOR !
Ko je tvoja stiska zelo huda, se lahko obrneš na izbranega osebnega zdravnika, dežurnega zdravnika, dežurno ambulanto najbližje psihiatrične bolnišnice, reševalno službo (112) ali na urgentno psihiatrično ambulanto v Centru za izvenbolnišnično psihiatrijo v Ljubljani (01/4750 670).

Študenti (ali mlajši zaposleni) se lahko po pomoč in nasvet obrnete tudi na:
Psihosocialno svetovalnico za študentke in študente ter zaposlene
Psihološko svetovalnico
Psihološko podporo študentom

Telefoni za pomoč v stiski

TelefonOrganizacijaDelovni čas
01 520 99 00klic v duševni stiski med 19. in 7. uro zjutraj
116 123zaupna telefona Samarijan in Sopotnik 24ur/na dan 24ur/na dan
080 11 55SOS telefon za ženske in otroke, žrtve nasilja med 12. in 20. uro, klici so brezplačni
116 123,
05 72 01 720
Tvoj telefon – telefon za ljudi v stiski med 7. in 22. uro, od pon. do petka
03 150 60 50Prisluhnem ti – tel. svetovanje v duševni stiski med 16. in 20. uro, vsak delovni dan
Maš to instagram
Podkast